Fakta a zajímavosti: Frigidita – co to vlastně je a jaké jsou příčiny jejího vzniku?

Frigidita a menopauze fakta

Je také nazývána porucha snížené sexuální aktivity. Frigidita nebo chladnost je běžným jevem u žen a může vést k problémům v partnerství. Je to zarážející, ale až 20% Američanek v jistém věku trpí frigiditou. Pokud žena pochopí, co se skrývá za její chladností, může jí to pomoci překonat tento stav a posílit partnerský vztah. Chladnost u žen se často označuje jako ženská sexuální dysfunkce.

Snížené libido u žen bývá důsledkem nějakého závažnějšího problému, který by měl být rozpoznán. V mnoha případech je to ženino podvědomí, které způsobuje, že žena se vyhýbá nebo dokonce odmítá sexuální blízkost a trpí sníženou pohlavní touhou. Také bylo zaznamenáno, že žena se cítila během sexu nepohodlně a dokonce pociťovala bolest. Ať už se za frigidita ukrývá fyzický nebo duševní problém, může mít škodlivý vliv i na nejlepší vztah. V případě, že máte potíže se vzrušením nebo pociťujete bolest nebo nepohodlí při sexu, je důležité, abyste se svěřily partnerovi a také zašli za psychologem, který vám jako páru bude vědět pomoci. Stejně můžete vyhledat i gynekologa pokud trpíte sníženou chutí na sex.

Akce
Tento týden výrobce nabízí exkluzivní akci na Clitorin, Vigorelle a Breastmax. Vyzkoušejte přírodní pilulky na lepší vzrušení, zvětšení prsou a silnější orgasmus, stačí napsat VI10 za jméno při objednávce a získáte slevu 10 procent na celou vaši objednávku. Čím více objednáte, tím větší slevu získáte. Objednávejte rychle, balení se vyprodávají jako zdarma!

Clitorinlepší vzrušení pro nejlepší orgasmus, může pomoci pro rychlé oplodnění pro ženy.
Vigorellelubrikační gel pro lepší zvlhčení vagíny, výsledkem je zvýšení libida, vyšší chuť na sex.
Breastmaxpilulky na zvětšení poprsí a štíhlou postavu, doporučujeme dlouhodobé užívání pro ženy.
Kde koupit produkty: Vigrx.cz a Afrodi.sk Chci využít slevu

Sexualita zahrnuje různé emoce od romantiky a pocitů smyslnosti a touhy po pocity bezpečnosti a blízkosti. Proto pocit ochladnutí může mít emocionální, fyzickou, zdravotní příčinu.

Mezi emocionální příčiny patří například traumatický sexuální zážitek z minulosti jako incest, znásilnění, sexuální útok; emocionální propast se sexuálním partnerem, problémy s komunikací, nevyřešené emocionální záležitosti, hádky, osobní tabu nebo pocit sexuálního nátlaku. Někdy se ženy mohou cítit provinile, zahanbeně, úzkostně, depresivně nebo znuděně během sexu. Strach z nechtěného otěhotnění může také vést ke snížené sexuální aktivitě. Někdy i tchýně ve vedlejším pokoji nebo opilý partner mají špatný vliv na sexuální aktivitu u ženy. Nedostatek sebedůvěry a pocit méněcennosti vedou k frigiditě.

Je tu ale také mnoho fyzických faktorů ovlivňujících libido, například slabý výkon u muže, suchost vagíny, nepohodlí a bolest během pohlavního styku, nedostatečná předehra, nespavost, únava, vyčerpání, poškození nervů při traumatu nebo operaci , hormonální nerovnováha, závislost nebo gynekologické problémy.

Léky jako antidepresiva, léky na vysoký krevní tlak a antikoncepce souvisí se sexuální aktivitou a orgasmem, protože ovlivňují přenos chemických látek a pohlavní hormony.

Frigidita

POZOR: Straší menopauza i Vás?

Menopauza nebo klimakterium je období v životě žen, kdy se zastavuje menstruace a tím pádem žena již nemůže mít dítě. Většinou se objevuje mezi 49. a 52. rokem věku. Lékaři rozumí menopauzou když žena nemá pravidelné měsíční krvácení po dobu jednoho roku. Také se dá charakterizovat poklesem hormonů, které mohou způsobit například i pokles libida. Pokud menopauza způsobuje i u vás sníženou chuť na sex, nezoufejte. Nabízíme vám přehled toho, co se ve vašem těle děje a co s tím dělat.

Během menopauzy dochází ve vašem těle k mnohým změnám a snížená chuť na sex je jedna z nich. Pro mnoho žen se problém stane mnohem větším, když se diagnostikuje jako snížená sexuální aktivita.

Věkem vaječníky ztrácejí svou schopnost produkovat hormony včetně estrogenu. Následkem toho stěny vagíny, klitoris a vulva ztrácejí pružnost a elasticitu a často jsou suché a snadno se podráždí. Nedostatek estrogenu způsobuje suchost vagíny, což má za následek nepohodlí během sexuálního aktu a také může ovlivnit intenzitu orgasmu. Testosteron je další hormon, který hraje hlavní roli v sexuální touze a také má tendenci klesat v období menopauzy. Jedním z mýtů je, že ženy nemají testosteron, jen muži, což není pravda. I muži i ženy produkují testosteron, jen v jiných množstvích. Stejně je tento hormon důležitým v ženském tak v mužském těle. Správná hladina tohoto hormonu se spojuje se zdravou sexuální aktivitou a naopak nízká hladina je příčinou snížené sexuální aktivity.

Frigidita léčba

Řadí odborník: Léčba – jaká je nejúčinnější léčba?

Dobrou zprávou je, že léčba menopauzálních příznaků také zabírá při snížené sexuální aktivitě. Nicméně, měli byste navštívit svého lékaře, aby vám poradil s výběrem správných léků.

Minulé sexuální zkušenosti, jakož i to, jak žena vnímá samu sebe ovlivňují její sexuální zážitky. Žena je více než jen množství jejích hormonů.

Další léčebné strategie zahrnují:

  Antidepresiva prokázaly účinek při léčbě snížené sexuální aktivity.

  Partnerská terapie je také účinná, může partnery naučit jak řešit konflikty, jak zvládat rozdíly nejen v sexuální oblasti, které mimo jiné rovněž přispívají k problémem v posteli.

  Viagra nejen pro muže. Zlepšuje sexuální touhu a uspokojení asi u 30% žen.

  Zdravé stravování a cvičení je ta nejjednodušší rada. Mezi  „sexy“ potraviny rozhodně patří lněné semínka a olej, listová zelenina, ryby jako losos, sleď a makrela, obzvláště játra z nich, ústřice a celozrnné potraviny. Tyto potraviny působí na trávicí systém, zvyšují hladinu testosteronu zatímco eliminují nadbytek estrogenů. Cvičení přirozeně zvyšuje testosteron u mužů i žen.

AKTUÁLNĚ: Dnes si tabletky koupilo už 6 žen!
VÝPRODEJ: Získejte super slevu 10% na celou objednávku produktu Clitorin. Stačí napsat VZ10 za jméno při objednávce a získáte až 10% slevu! Akce platí na všechny produkty na vigrx.cz!

Tip na dnes: Jak stimulovat sexuální touhu u žen?

Clitorin – přípravek, který stimuluje sexuální touhu u žen, navrací jim energii, vitalitu a sílu. Udržuje také jejich zdravou sexualitu, ženy snadněji dosáhnou orgasmu což vede ke spokojenému sexuálnímu životu. Clitorin je přírodní přípravek ve formě tabletek, které jsou bezpečné, nenávykové a jsou vhodné také po menopauze a účinné při frigiditě.

Vigorellelokální krém, který se aplikuje do vagíny nejlépe během předehry. Stimuluje vaginální oblast během pohlavního styku. Má neuvěřitelné stimulační účinky, které maximalizují potěšení a lubrikaci během sexuálního aktu. Krém je vhodné používat i po menopauze a při frigiditě.

RECENZE Doktorů – Nejlepší produkt na vyřešení sexuálních problémů

Doplněk stravy Clitorin je unikátní hodí se pro jakoukoliv dospělou ženu. Zda jsou to problémy s frigiditu nebo ty, které přináší menopauza, dokáže je vyřešit. Clitorin je mistr dlouhodobého zvýšení sexuálního vzrušení a lepších, déle trvajících a smyslnějších orgasmů. ženy po menopauze ocení, že přípravek má hydratační schopnosti a jejich nepříjemný pocit suché pochvy se stane minulostí.

4.2/5 - (8 votes)

Podobné příspěvky

Leave a Reply